Szczep 100 WDHiGZ
Menu
Strona Główna
O Szczepie
Historia Szczepu
Nasza Ekipa
Kapituła HO
Dla Rodziców
Logowanie
Szczepowe Sprawy
Rozkazy
Protokoły z Rad Szczepu
Dokumenty
Kalendarz
Wędrownictwo
Newsy
Kapituła Wędrownicza
Nasze Projekty
Kalendarz
Relacje ze spotkań
Po godzinach
Zdjęcia
Śpiewnik
Z obozowego dziennika
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 9
Nieaktywowany Użytkownik: 5
Najnowszy Użytkownik: Natka
Dla Rodziców
W tym dziale znajdą się informacje dla rodziców. Postaramy się tutaj zamieścić podstawowe informacje na tematy, które mogą być dla Państwa nurtujące.


Moje dziecko chce zostać Harcerzem/Harcerką..

Do Szczepu 100 WDHiGZ może należeć każdy, kto ma na to ochotę i wyraża chęć przynależności. Niezależnie od wyznania, narodowości czy koloru skóry.

Nasza działalność to masa niezapomnianych przygód, które na zawsze odmienią życie Państwa dziecka i ukażą mu świat z innej, ciekawszej perspektywy. Rozmaite obozy, biwaki, rajdy oraz inne harcerskie imprezy napełnią Państwa dziecko pozytywną energią!

Od czego nalezy zacząć?

W zależności od wieku można dołączyć do :

6 - 9 lat
100 Warszawska Gromada Zuchowa "Zuchy z Krainy Tęczy"

10 - 12 lat
100 Warszawska Drużyna Harcerska "Galaktyka"
100 Warszawska Drużyna Harcerska "Parasol"

13 - 15 lat
100 Warszawska Drużyna Starszoharcerska "Tortuga"


Miejsce i terminy zbiórek znajdują się przy odnośnikach do danej gromady/drużyny

Aby rozpocząć swoją harcerską przygodę wystarczy, że Państwa dziecko pojawi się na naszej zbiórce!

Serdecznie zachęcamy do przystąpienia do naszej organizacji, gdyż w harcerstwie działają przede wszystkim osoby młode, ambitne i aktywne.


Moje dziecko zostało Harcerzem/Harcerką...

Zbiórki
Przystąpienie do drużyny polega na regularnym uczęszczaniu na zbiórki. Zbiórka to 1,5 - 2 godziny, kiedy drużyna spotyka się i działa razem. Zbiórki prowadzi drużynowy. Na zbiórkach harcerze biorą udział w różnego rodzaju grach i zabawach.

Na początku dla dziecka wszystko będzie nowe, ale nie potrwa to długo. Na zbiórkach w czasie gier i zabaw pozna tajniki wiedzy harcerskiej które pozwolą mu stać się harcerzem. Ten początkowy okres nazywa się Próbą Harcerza. W tym okresie pojawi się kilka wydatków finansowych.

Drużynowy/Drużynowa, który prowadzi zbiórki drużyny odpowie na wszystkie państwa pytania. Kontakt mailowy z każdym z drużynowych znajduje się w dziale "O Szczepie".


"Mamo, Tato chce mieć mundur"
Po kilku pierwszych zbiórkach zapewne z ust dziecka padnie taka prośba. Każdy harcerz powinien posiadać mundur - Bluzę, nakrycie głowy(czarny beret), pas, spodnie/spódnica, getry i wywijki. Przy zakupie munduru pomoże drużynowy. Lista sklepów, w których można kupić mundur znajduje się w prawym menu "Warto zajrzeć" - dwie składnice. Harcerze do munduru noszą buty ponad kostkę. Związane jest to z naszymi częstymi wędrówkami oraz charakterem zbiórek.

Mundur harcerza powinien być zawsze wyprasowany, buty wypastowane. Z czasem mundur zacznie zapełniać się specyficznymi odznakami, które świadczą o zaangażowaniu i umiejętnościach harcerza.

Jako, że mundur jest dosyć kosztownym wydatkiem drużynowi organizują akcje zarobkowe polegające na pakowaniu zakupów w Delikatesach, podczas których dzieci mogą spokojnie zarobić pieniążki na mundur.


Składki Harcerskie
ZHP jest organizacją samofinansująca. Każdy członek zobowiązany jest płacić 3 zł miesięcznie. Składki płaci się drużynowemu. Dzięki tym pieniądzom jesteśmy w stanie zakupić materiały potrzebne na zbiórkach.


Drużynowy
Członek ZHP, przygotowany do pełnienia funkcji. Ukończył kurs drużynowych z elementami pedagogiki i psychologii. Jeżeli drużynowy jest niepełnoletni drużyna posiada dodatkowo pełnoletniego opiekuna. Drużynowemu pomaga co najmniej jeden przyboczny. Drużynowy staje się często wzorem dla dziecka. Będzie dla państwa ważnym partnerem. Warto docenić to że drużynowy pełni swoją funkcje społecznie.

Wszyscy drużynowi oraz instruktorzy ZHP działają społecznie i za swoją pracę NIE POBIERAJĄ żadnego wynagrodzenia.


Biwak i Obóz
Od czasu do czasu drużyna wyjeżdża na Biwak. Biwak to kilkudniowy (najczęściej weekendowy) wyjazd, na którym harcerze uczą się samodzielności, współpracy z innymi oraz mają okazje do przeżycia ciekawych przygód.

Obóz to najbardziej oczekiwany przez harcerzy wyjazd, trwa z reguły około 3 tygodni. Jest to ukoronowanie rocznej pracy w drużynie. Na obozie harcerze śpiąc pod namiotami, przeżywają nierzadko przygodę życia.

Na wszystkich wyjazdach nie ma czasu na nudę. Przed wyjazdem należy poinformować drużynowego o wszystkich ważnych kwestiach – głównie zdrowotnych i żywieniowych (np. przyjmowanie leków, alergie). Przed wyjazdem na obóz rodzice wypełniają kartę obozową, ważnym jest podanie wszelkich informacje odnośnie stanu zdrowia dziecka.


Co zabrać na Biwak, czyli ekwipunek na kilka dni.

Przykładowy ekwipunek na 3 dni (Piątek,Sobota, Niedziela)

- Plecak turystyczny
- Śpiwór
- Karimata
- Mundur
- Piżama
- Kurtka przeciwdeszczowa
- Polar lub Sweter
- Koszulki – 3 sztuki.
- Spodnie – 2 pary(do wybrudzenia oraz na zmianę)
- Buty – do chodzenia, ponad kostkę oraz na zmianę (np. trampki)
- Skarpety – 4 pary w tym jedne grube
- Bielizna osobista
- Kubek, Menażka/Talerzyk oraz Niezbędnik – Widelec, nóż, łyżka
- Myjoły - przybory higieniczne – spakowane w kosmetyczce
- Ręcznik
- Latarka
- Długopis i notatnik
- Śpiewnik
- dobry hurmor!

Niewskazane jest zabieranie przedmiotów cennych takich jak Biżuteria, telefon komórkowy(kontakt z dzieckiem przez drużynowego lub członka kadry), MP3, konsoli do gier.

Warto zapytać drużynowego o dodatkowy ekwipunek.
Warto zajrzeć :)
100 WDS Tortuga
100 WDH Parasol
100 WDH-ek Parasolki
Hufiec ZHP Warszawa Wola
Chorągiew Stołeczna ZHP
ZHP
HGR Bemowo
Składnica Harcerska 4 Żywioły
Składnica Harcerska Skaut
Urząd Dzielnicy Wola m.st. Warszawy
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
Webmastering by Lucia
Powered by v6.01.6 © 2003-2005 | Red Dawn by:

66302 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashionideas.icu